חזרה

סילבוס

מספר קורס 0102-5164-01
שם הקורס כירורגית חזה לב
יחידה אקדמית הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר -
ביה"ס לרפואה לבעלי תואר ראשון
מרצה פרופ' ניר וסרברגצרו קשר
צור קשר דוא"ל: wasserberg@tauex.tau.ac.il
שעות קבלהבתאום מראש
אופן ההוראה קלרקשיפ
שעות סמסטריאליות 1
סמסטר ב' תשפ"ב
טווח תאריכים 06/03/2022 - 11/03/2022
שעות 08:00-16:00
בניין איכילוב
מחלקה רפואית כיר. חזה ולב
הלימודים מתקיימים כל יום בתאריכים הרשומים לעיל
אין סילבוס

תוכן הקורס ומטרתו

כירורגית לב חזה

תוכנית ההוראה בקלרקשיפ בניתוחי לב (שבוע לימודים) מיועדת להקנות לסטודנט ידע בסיסי במקצוע, וזאת עפ"י סילבוס בכירורגית חזה ולב כפי שפורט ע"י ועדת הסילבוס למקצועות הכירורגים שמונתה מטעם איגוד דיקני הפקולטות לרפואה בישראל. בתוכנית הלימודים המוצעת אנו רואים חשיבות רבה בהדגשת יסודות בחינוך הרפואי הקליני, הקניית ערכים של מצוינות בטיפול בחולה, נאמנות לצרכיו ושמירה על כבודו. מקצוע ניתוחי לב וחזה משלב ידע חיוני בתחום הקרדיולוגיה, עקרונות בכירורגיה וכן טיפול נמרץ בחולים בתקופה האחר ניתוחית. לפיכך הסבב מהווה הזדמנות ללימוד אינטגרטיבי של תחומים אלו.
שבוע הקלרקשיפ הינו המשך הרצאות מבוא בנושאים השונים בקרדיולוגיה ומחלות ריאה. לפיכך לא מצאנו לנכון לחזור על הרצאות פרונטליות בנושאים המרכזיים אלא הטמעת הנלמד ע"י ביקורים מודרכים, סימולציות של מצבים קליניים וסמינרים קצרים ומהם יתפתח דיון קליני.
הסטודנטים יקבלו את החולים לקראת הניתוח, ידיינו את מחלתם עם רופא המחלקה, יציגו את נתוני החולה בישיבת הבוקר המשותפת, יהוו חלק מהצוות המנתח וילוו את החולה שאותו קיבלו במהלך אשפוזו.
יום אופייני יתחיל בישיבת בוקר בו יוצגו החולים לקראת הניתוחים המתוכננים וכן קבלות החולים החדשים למחלקה ודיון על החולים אשר נותחו. בישיבה נדגיש סוגיות רפואיות שונות בקונטקסט הקליני. בהמשך יצטרפו הסטודנטים לצוות בחדר ניתוח, שם תושתת ההוראה בעיקרה על הצטרפות פעילה של הסטודנט/ית לצוות המנתח ובחלק מהזמן ע"י צפייה מבעד לפרגוד או באמצעות שידור בזמן אמיתי מחדר ניתוח בשיטת טלה-קונפרנס. בהמשך היום תתקיים הוראה ליד מיטת החולה ודיונים עם רופאי המחלקה על נושאים נבחרים.
הסטודנטים יצטרפו לדיונים הקליניים השונים (Heart Teams) המתבצעים עם צוות המחלקה הקרדיולוגית ובנוסף תהיה לחשיפה לתחום ניתוחי הריאות וניתוחי לב בילדים. הצטרפות הסטודנטים לתורנות ערב (פעם אחת בסבב) כוללת קבלת חולים ופעילות קלינית תהיה הזדמנות לסטודנטים לקבל הוראה אישית מרופא המחלקה ולכן אנו רואים חשיבות רבה בקיומה.הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד
מטלות הקורס

בחינה סופית

ייתכנו מטלות נוספות
רשימת המטלות המלאה תופיע בסילבוס המפורט של הקורס.tau logohourglass00:00