חזרה

סילבוס

מספר קורס 0509-5010-01
שם הקורס מפרויקט לסטארט-אפ
יחידה אקדמית הפקולטה להנדסה ע"ש איבי ואלדר פליישמן -
קורסי תשתית ובחירה
מרצה מר יאיר סאקובצרו קשר
צור קשר דוא"ל: yairsakov@tauex.tau.ac.il
שעות קבלהבתאום מראש
אופן ההוראה שיעור
שעות סמסטריאליות 4
סמסטר א' תשפ"ב
יום ג
שעות 09:00-13:00
בניין וולפסון - הנדסה מכנית
חדר 120
אין סילבוס

תוכן הקורס ומטרתו

פרויקט הנדסי בא לפתור בעיה ולהציג מוצר או פתרון טכני. אך כיצד הופכים את התוצר של הפרויקט למיזם שעונה על צרכים של לקוחות ומשתמשים? מה מבדיל בין פתרון הנדסי לסטארטאפ שייצור שינוי?
בואו ללמוד כיצד לקחת את הפרויקט ההנדסי עוד צעד אחד קדימה ולהפכו למיזם/סטארטאפ עסקי. בנדבך זה נפתח תכנית עסקית לפרויקט אותו אתם מפתחים. התכנית עסקית מתארת את הבסיס העסקי להקמת מיזם, כיצד יעבוד ומה יגרום לו להצליח. זה יכול להיות מיזם בחברה קיימת ? לפיתוח מוצר חדש או קידום מוצר קיים ? או סטארטאפ חדש. ננתח לעומק את צורך השוק אותו הפרויקט ההנדסי בא לפתור, מדוע הפתרון חשוב ולמה המשתמשים מעוניינים בו. ננתח את השוק והפתרונות הקיימים, המתחרים, היתרונות והחסרונות ונציג תכנית שיווקית ליציאת המוצר לשוק, הכוללת מדדים ברורים להצלחה.
את כתיבת התכנית העסקית ינחו מנטורים עסקיים ? אנשי תעשייה בכירים שהקימו ו/או ניהולו מיזמים. לאורך הקורס יתקיימו הרצאות בנושא כתיבת התכנית העסקית ומפגשי סדנה עם המנטורים. במקביל, הסטודנטים יעבדו עם המנטורים, יכתבו חלקים מהתכנית ויגישו אותם למשוב עד להגשת התכנית המוגמרת בסיום הקורס.
לא נדרש רקע בכלכלה וניהול ולא נדרשת הכרה של עולם ההייטק.
הקורס הוא קורס נלווה לסטודנטים המבצעים פרויקט גמר בפקולטה להנדסה. הקורס מניח כי לכל צוות יש פרויקט מוגדר ומאושר, צוות קיים וכן מנטור טכנולוגי המלווה את הצוות בבניית הפתרון הטכנולוגי.הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד
מטלות הקורס

פרוייקט

ייתכנו מטלות נוספות
רשימת המטלות המלאה תופיע בסילבוס המפורט של הקורס.

דרישות קדם ספציפיות בקורס בהתאם לתוכנית הלימודים הנלמדת,
מופיעות בדף הידיעון של התוכניתtau logohourglass00:00