חזרה

סילבוס

מספר קורס 1110-4718-01
שם הקורס עובדים סוציאליים כיזמים חברתיים
יחידה אקדמית הפקולטה למדעי החברה ע"ש גרשון גורדון -
ביה"ס לעבודה סוציאלית
מרצה ד"ר יעל יצחקי בראוןצרו קשר
צור קשר דוא"ל: yaelitbr@tauex.tau.ac.il
שעות קבלה בתאום מראשבניין: שאפל - עבודה סוציאלית , חדר: 224
אופן ההוראה שיעור
שעות סמסטריאליות 2
סמסטר א' תשפ"ב
יום ב
שעות 12:00-14:00
בניין שאפל - עבודה סוציאלית
חדר 122
אין סילבוס

תוכן הקורס ומטרתו

יזמות חברתית מוגדרת כצורה חדשה ויצירתית של עשייה המבצעת על ידי החברה האזרחית, אשר מטרתה לקדם מענה לבעיה חברתית. חדשנות, מודל כלכלי בר-קיימא ויצירה של מענה חברתי חדש, הינם הפרמטרים הבסיסיים ליזמות חברתית. יזמות חברתית הפכה בשנים האחרונות לנושא מרכזי הגורף את התעניינותם של חוקרים ואנשי מקצוע כאחד. בעידן בו מגמת ההפרטה הולכת וגוברת, ולמעשה המדינה נסוגה מהפעלת מערכות המספקות שירותים חיוניים לאוכלוסיות מודרות ומוחלשות, קידום יזמות חברתית על ידי החברה האזרחית מצטייר כאפיק פעולה נצרך ובעל סיכויים גבוהים להצלחה.

עובדים סוציאליים פועלים בשדה דינמי, מורכב ומאתגר של החברה הישראלית, בה הם משמשים סוכני שינוי משמעותיים במיוחד. חשיפתם של העובדים הסוציאליים למגוון אוכלוסיות מוחלשות ולצרכיהם הרבים מקנה להם את היכולת לזהות בעיות חברתיות חסרות מענה או שהמענה הקיים חלקי ולא מספק. למידה ויישום של יזמות חברתית בהתערבויות חברתיות עשוי לאפשר לעובדים הסוציאליים לספק מענים חדשניים שיתרמו לרווחתם הנפשית של אותן אוכלוסיות, תוך חיבור של העבודה הסוציאלית למגמות עכשוויות.

בקורס ילמדו הסטודנטים את התיאוריות העומדות בבסיס היזמות החברתית, וירכשו ידע וכלים לקידום יזמות חברתית כעובדים סוציאליים בחברה הישראלית המשתנה.לסילבוס המפורט
מטלות הקורס

עבודת בית

ייתכנו מטלות נוספות
רשימת המטלות המלאה תופיע בסילבוס המפורט של הקורס.

דרישות קדם ספציפיות בקורס בהתאם לתוכנית הלימודים הנלמדת,
מופיעות בדף הידיעון של התוכניתtau logohourglass00:00