חזרה

סילבוס

מספר קורס 1242-3281-01
שם הקורס אפיון חוויית משתמש
יחידה אקדמית הפקולטה לניהול ע"ש קולר -
מדעי הניהול-טכנולוגיה ומערכות מידע
מרצה ד"ר צור אבירםצרו קשר
צור קשר דוא"ל: aviramtzur@mail.tau.ac.il
שעות קבלהבתאום מראש
אופן ההוראה שיעור
יחידות סמסטריאליות 1
סמסטר א' תשפ"ב
טווח תאריכים 10/10/2021 - 26/11/2021
יום א
שעות 15:45-18:30
בניין רקנאטי - ניהול
חדר 104
ליאון
הלימודים מתקיימים במחצית הראשונה של הסמסטר
אין סילבוס

תוכן הקורס ומטרתו

המושג "חוויית משתמש", User Experience, או UX בקיצור, הפך בשנים האחרונות לסוג של באז. כולם מדברים על UX, כולם חושבים על UX, והביקוש למאפייני UX למגוון רחב של חברות, בכל העולם, הולך וגובר משנה לשנה.
אבל מהי הלכה למעשה חוויית משתמש ומהם השיקולים הפסיכולוגיים העומדים בבסיסה? מהו תהליך יצירת חוויית משתמש ואיך מוודאים שחוויית המשתמש שאפיינו אכן מוצלחת?
במסגרת הקורס, נעסוק בהרחבה בכל הנושאים הקשורים לאפיון חוויית משתמש ב- web, במובייל, באפליקציות ובמערכות מידע, ניגע בהיבטים תיאורטיים חשובים, נכיר מתודולוגיות מתחומי הפסיכולוגיה, התנהגות הצרכנים, קבלת ההחלטות ו- HCI, ונראה דוגמאות קונקרטיות מאתרים, אפליקציות ומערכות. בנוסף, לאורך הקורס, נבצע מספר תרגילי אפיון UX מעשיים לשיפור אופן המחשבה והביצוע.
הקורס אינו דורש ידע טכני או ידע קודם כלשהו ומתאים לכל סטודנט/ית לתואר שני (מערכות מידע, התנהגות, שיווק וכדומה), המעוניינ/ת לעסוק בתחום, לעבוד מול אנשי מקצוע מהתעשייה, או לשפר את יכולותיו/ה הניהוליות בהיבטים של חוויית משתמש. חשוב לציין כי עיקר הדגש בקורס הינו על הבנת ההיבטים הפסיכולוגיים-התנהגותיים, המשפיעים על המשתמש ועל קבלת ההחלטות שלו ואשר עומדים בבסיסה של יצירת חוויית משתמש מוצלחת, ולא על היבטים טכניים, "חוקים" או "כללי אצבע".לסילבוס המפורט
מטלות הקורס

עבודת בית

ייתכנו מטלות נוספות
רשימת המטלות המלאה תופיע בסילבוס המפורט של הקורס.

דרישות קדם ספציפיות בקורס בהתאם לתוכנית הלימודים הנלמדת,
מופיעות בדף הידיעון של התוכניתtau logohourglass00:00