חזרה

סילבוס

מספר קורס 1880-1007-01
שם הקורס ילידים דיגיטליים
יחידה אקדמית תכניות לימוד מיוחדות -
תכנית "כלים שלובים"/תכניות מיוחדות
מרצה ד"ר רונית קמפףצרו קשר
צור קשר דוא"ל: ronit.kampf@gmail.com
שעות קבלהבתאום מראש
אופן ההוראה שיעור
שעות סמסטריאליות 2
סמסטר א' תשפ"ב
יום ד
שעות 16:00-18:00
בניין נפתלי חברה
חדר 001
אפטר
אין סילבוס

תוכן הקורס ומטרתו

נקודת המוצא של הקורס היא המונח שטבע מארק פרנסקי בשנת 2001 - "ילידים דיגיטליים". המונח מתייחס לצעירים שנולדו אחרי 1980 כשטכנולוגיות חברתיות הופיעו לראשונה ברשת (למשל, Usenet, Bulletin Boards). המונח הזה מתייחס למי שגדלים בסביבה דיגיטלית של אתרי רשתות חברתיות, בלוגים, נגני מוסיקה, משחקי מחשב ועולמות וירטואליים. לכן הם תופשים את העולם הדיגיטלי כחלק בלתי נפרד מחייהם ודוברים את השפה הדיגיטלית בצורה שוטפת ורהוטה.
הקורס מתמקד בילידים דיגיטליים בגילאי 20-30 (דור (Z. הוא יבחן סוגיות מרכזיות בחייהם של צעירים בסביבה דיגיטלית (למשל, פרטיות, למידה, זהות), כיצד הם משתמשים במדיה דיגיטליים (למשל, מולטיטסקינג) וכיצד מוצאת ביטוי התרבות הדיגיטלית בחייהם (למשל, סרטוני רשת, ממים אינטרנטיים, סרטוני טיקטוק, קבוצות ווטסאפ) תוך התייחסות להיבטים תאורטיים, אמפיריים ויישומיים רלוונטיים.
הקורס מתבסס על למידה פעילה וחוויתית שכוללת בין השאר הפעלות דיגיטליות (למשל, אפליקציות סלולריות, משקפי מציאות מדומה ורבודה) על בסיס קבוצתי וכיתתי באמצעות כלים סינכרוניים (למשל, לוחות אינטראקטיביים) וכלים אסינכרוניים (למשל, פורומים). הקורס יועבר בקמפוס אבל יהיו גם הקלטות וחומרים נגישים לגבי ההרצאות (למשל, מצגות, שאלונים, סרטונים) באתר הקורס ב-Moodle ללמידה מרחוק.לסילבוס המפורט
מטלות הקורס

עבודת בית

ייתכנו מטלות נוספות
רשימת המטלות המלאה תופיע בסילבוס המפורט של הקורס.tau logohourglass00:00