חזרה

סילבוס

מספר קורס 1884-0101-02
שם הקורס יסודות היזמות והניהול
יחידה אקדמית תכניות לימוד מיוחדות -
יזמות
מרצה ד"ר איריס ארבלצרו קשר
עוזר הוראה רו"ח גיא דיטשצרו קשר
צור קשר דוא"ל: irarbel@gmail.com
שעות קבלהבתאום מראש
צור קשר דוא"ל: guydeitch@gmail.com
שעות קבלהבתאום מראש
אופן ההוראה שיעור
שעות סמסטריאליות 2
סמסטר ב' תשפ"ב
יום ג
שעות 18:00-20:00
בניין דן דוד - כיתות לימוד
חדר 205
אין סילבוס

תוכן הקורס ומטרתו

בעולם בו קצב השינויים הולך וגדל, הבנה של עולם יזמות ואופן החשיבה היזמי, הינה קריטית להצלחה בעולם העבודה ולא פחות מכך לניהול מיטבי של הקריירה האישית. מציאות זו תקפה לא רק למי שרוצים להתמחות בטכנולוגיה, אלא לכל אחד המעוניין להוביל ולא להיות מובל בעולם העסקים העכשווי.

מטרת הקורס היא להציג בפני הסטודנטיות והסטודנטים את אופן החשיבה היזמי וללמד את סט כלי היזמות המאפשרים ליזום ולהקים מיזם, פרויקט או כל יוזמה אחרת. הקורס ייצר בסיס ידע והתנסות ביזמות. לצורך כך, יחשפו המשתתפים לעולם העסקים והיזמות, תוך הקניית מושגי יסוד בניהול, שיווק ויזמות. נקיים דיון ותרגול מעשי של האופן בו נוצרים מיזמים בתחומי החיים השונים, נדון במגמות בעולם ובשוק העבודה העתידי והקשר בינן לבין יזמות, וננתח דוגמאות של יזמות מהמציאות הישראלית והגלובלית.

בין הנושאים שידונו בקורס: מושגי יסוד בעולם העסקים, מהי יזמות ומהם סוגי היזמות השונים, איך מוצאים רעיון למיזם, איך בוחנים רעיון למיזם, הכנת תוכנית עסקית, כיצד מתנהל מיזם ומה האתגרים הצפויים. הקורס ישלב הרצאות פרונטליות, דיונים בכיתה, עבודת צוות בבית ובכיתה ומבחן מסכם.לסילבוס המפורט
מטלות הקורס

בחינה סופית

ייתכנו מטלות נוספות
רשימת המטלות המלאה תופיע בסילבוס המפורט של הקורס.

דרישות קדם ספציפיות בקורס בהתאם לתוכנית הלימודים הנלמדת,
מופיעות בדף הידיעון של התוכניתtau logohourglass00:00